Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Kinezismed Lublin

Więcej informacji pod numerem telefonu 606 877 004.

Wiele osób chorych znajduje się w takim stanie, że konieczna jest w ich przypadku czasowa lub nawet stała rehabilitacja. W takiej sytuacji mogą się znaleźć ci, którzy doświadczyli wylewu lub zawału, osoby poszkodowane w wyniku zdarzeń drogowych lub też wypadków w miejscu pracy, np. na placu budowy. Zagrożonych udarem lub zawałem jest coraz więcej. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niezdrowy tryb życia, który jest niestety powszechny w dzisiejszych czasach, zwłaszcza wśród mieszkańców większych ośrodków miejskich. Ludzie spożywają niezdrowe jedzenie w dużych ilościach, zaniedbują aktywność fizyczną, na ich stan zdrowia ma także niewątpliwie wpływ stres, jakiego często doświadczają w pracy. Należy też zauważyć, że problemy zdrowotne spowodowane takimi czynnikami dotykają coraz częściej także ludzi młodych.

wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Kinezismed z Lublina

Osobie, która doświadczyła wylewu, zawału lub ciężkich obrażeń spowodowanych wypadkiem nie jest łatwo wrócić do dawnej sprawności, często powrót do niej nie jest w ogóle możliwy. Po opuszczeniu szpitala rozpoczyna się ciężka, domowa, codzienna walka o zdrowie. Często koniecznym jej elementem są ćwiczenia rehabilitacyjne. Nie spowodują one być może powrotu do pełnej sprawności ale mogą pomóc osobie chorej osiągnąć taki jej poziom, który umożliwi jej w miarę samodzielne funkcjonowanie. Ćwiczenia ważne są również z psychologicznego punktu widzenia. Dążenie dzięki nim do zdrowia może być dla osoby chorej czynnikiem mocno motywującym do tego, aby nie poddawać się depresyjnym myślom.

Sprzęt rehabilitacyjny, wypożycz i czuj komfort już dziś

Ćwiczenia rehabilitacyjne nie muszą wiązać się z uciążliwymi dojazdami do punktu medycznego oferującego fizjoterapię. Sprzęt do ich wykonywania można wypożyczyć, np. za pośrednictwem firmy Kinezismed, której biuro mieści się w Lublinie. W ten sposób zapewnić można choremu komfort wykonywania ćwiczeń we własnym domu.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego Lublin – KinezisMed

W każdej rodzinie może pojawić się problem, jakim jest poważna choroba jednej z najbliższych nam osób. Kiedy zaistnieje taka sytuacja, w naszym dotychczasowym, w miarę uporządkowanym codziennym życiu zachodzą spore zmiany. Jeżeli osoba chora z czasem coraz bardziej traci możliwość samodzielnego funkcjonowania, oznacza to dla bliskich jej osób pojawienie się nowych wyzwań. Czasem choroba postępuje na tyle, że dotknięta nią osoba nie jest już w stanie wstać z łóżka i zaczyna potrzebować opieki przez całą dobę. Należy wtedy rozważyć wypożyczenie specjalnego łóżka ortopedycznego, które zagwarantuje chorej/choremu wygodę a osobom sprawującym nad nią/nim opiekę ułatwi wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych.

Tego typu łóżko łatwo daje się dostosować do potrzeb osoby w nim przebywającej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba zapewnia jej możliwość przebywania w pozycji półleżącej lub też odpowiednie oparcie dla nóg. W prosty sposób można zmieniać kształt oraz parametry takiego łóżka. Dodatkowo jego zaletą jest to, że wyposażone jest w materac gwarantujący zapobieganie powstającym w wyniku długotrwałego leżenia w tej samej pozycji odleżynom. Nie istnieje również niebezpieczeństwo wypadnięcia chorego z łóżka dzięki zamontowanym po obu jego stronach barierkom.

Łóżko ortopedyczne wypożyczyć można w centrum zdrowia Kinezismed – wypożyczenie łóżka ortopedycznego Lublin, okolica – poznaj naszą ofertę! Jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy choroba bliskiej nam osoby jest już na tyle poważna, że musi ona przez cały czas przebywać w łóżku i wymaga całodobowej opieki. Zapewnijmy komfort bliskiemu w tak ciężkim dla niego czasie. Z pewnością zasługuje on na taki gest z naszej strony.