KINEZISMED

Rejestracja i porady
kom. 515 773 094

Zabiegi pod kontrolą USG

Nowość w regeneracji tkanek

W Centrum Kinezismed prowadzimy leczenie już powstałych uszkodzeń oraz likwidujemy przyczynę zaburzeń z jakimi zgłasza się do nas pacjent za pomocą płytkowego czynnika wzrostu.

Leczenie płytkowym czynnikiem wzrostu przyspiesza regenerację po urazach i zabiegach operacyjnych oraz zespołach przeciążeniowych w ortopedii.

Regeneracja jest procesem naturalnym, który można jednak przyspieszać i ukierunkować dzięki zastosowaniu produktów inżynierii tkankowej. Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym i biologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu odpowiedzialnych za procesy gojenia.

Ponieważ podczas terapii czynnikami wzrostu mamy do czynienia wyłącznie z własną krwią pacjenta nie występuje ryzyko transmisji chorób wirusowych, lub reakcji uczuleniowej. Efekty odczuwalne są natychmiast.

Kryteria kwalifikacji Pacjenta do podania koncentratu bogatopłytkowego:

  1. Odpowiednio zdiagnozowana jednostka chorobowa (badanie fizykalne, ewentualnie MRI/USG);
  2. Uzyskanie pisemnej, świadomej zgody pacjenta na zabieg;
  3. Brak występowania zaburzeń ilościowych płytek krwi (np. trombocytopenia);
  4. Dobę przed podaniem koncentratu bogatopłytkowego pacjenci nie powinni przyjmować farmaceutyków z rodziny niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. aspiryny, ibuprofenu itp.;
  5. Gotowość i zdolność przestrzegania wyznaczonych terminów wizyt, planu leczenia.

Diagnostyka USG i zabiegi pod kontrolą USG:

Do zabiegu wykorzystywane są różne środki farmakologiczne. O ich doborze decyduje lekarz, po dokonaniu USG i wywiadzie z pacjentem.

Metodę iniekcji osocza bogatopłytkowego stosujemy w przypadkach takich, jak:

Ponieważ niektóre leki przeciwbólowe mogą zahamować działanie czynników wzrostu istotne jest aby przyjmować tylko te leki, które zleci lekarz prowadzący terapię. Czasem niezbędne jest także czasowe unieruchomienie uszkodzonej okolicy w ortezie, aby stworzyć najbardziej dogodne warunki do gojenia. Bardzo ważnym elementem terapii jest także rehabilitacja, w trakcie której, dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom, odpowiednio obciąża się gojące się tkanki.

Zapraszamy na badanie USG ortopedyczne ( USG stawów ) i zabiegi pod kontrolą USG z kwasu hialuronowego oraz Collagenu Medical Devies, realizowane przez doświadczonego ortopedę.

Ostrzykiwanie dysfunkcyjnych i przeciążonych stawów kwasem hialuronowym HA, który jest niezbędny do zachowania funkcji i elastyczności płynu stawowego, to bezpieczna, skuteczna i naturalna droga leczenia aby znów cieszyć się codzienną aktywnością fizyczną.

Badanie USG:

Więcej informacji :

www.estheticpharma.pl

www.gunapolska.com