KINEZISMED

Rejestracja i porady
kom. 515 773 094

Terapia skolioz i wad postawy

Zapraszamy najmłodszych pacjentów w wieku od 6 do 18 lat na terapię wad postawy. Diagnozujemy i prowadzimy fizjoterapię wg metody FITS, czyli Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz. Na pierwszej wizycie badamy dziecko i zapisujemy odpowiednie pomiary i parametry ciała. Dopasowujemy program terapii odpowiednio do wielkości wady i wieku dziecka.

Koncepcja indywidualnej terapii skolioz to ćwiczenia, które kształtują i korygują całe ciało, od stóp, przez kolana, obręcz miedniczną, kręgosłup,obręcz barkową. W terapii wykorzystujemy ćwiczenia przykurczonych struktur mięśniowo – powięziowych, stosujemy zabawy z terapii integracyjnej które urozmaicają rehabilitację oraz wpływają na stabilizację mięśniową i budowanie prawidłowych korekcyjnych wzorców postawy w pozycjach funkcjonalnych.

 

W indywidualnej terapii skolioz oraz wad postawy szczególną uwagę zwraca się na :

Terapia FITS może być stosowana u dzieci ze skoliozą, wadliwym ustawieniem stóp, kolan, klatki piersiowej bądź u dzieci, które zgłaszają bóle układu mięśniowego.

Terapia nasza służymy również dzieciom po operacjach chirurgicznych jako proces odbudowy funkcji mięśni i zwiększaniu zakresu ruchomości w codziennej aktywności dziecka.