KINEZISMED

Rejestracja i porady
kom. 515 773 094

Programy przygotowawcze

W naszej ofercie znajdziecie Państwo programy treningowe przygotowujące organizm do uprawiania:

Dzięki zawartym w treningu ćwiczeniom poprawiającym czucie głębokie (propriocepcję), równowagę, gibkość oraz wytrzymałość jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć możliwość wystąpienia kontuzji podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Organizm pobudzony treningiem przystosowawczym jest znacznie lepiej przygotowany na obciążenia fizyczne i wydolnościowe. Ryzyko zerwania więzadeł krzyżowego przedniego czy pobocznych w kolanie, podczas na przykład jazdy na nartach, znacznie maleje. Dodatkowo trening propriocepcji i wytrzymałości wzmacnia aparat mięśniowy, który dodatkowo chroni stawy przed urazami. Nasze programy treningowe są dostosowane zarówno dla osób aktywnych fizycznie jak i tych, które zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Trening Funkcjonalny jest formą treningu personalnego, dopasowaną do potrzeb i oczekiwań klienta. Nasz program ćwiczeń przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy chcą trenować bardziej świadomie, dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjnym treningiem siłowym jak i dla tych, którzy wymagają specjalistycznej rehabilitacji.

Celem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli naszego ciała, co pozwoli Ci odczuć, że Twój organizm pracuje jako jedna spójna całość.

Trening dla chcących ćwiczyć bardziej świadomie:

Z doświadczeń i obserwacji praktycznych wynika, że najczęściej popełnianymi błędami w trakcie ćwiczeń na siłowni są:

Podczas treningu medycznego zostaną przedstawione Ci praktyczne techniki i metody, które w sposób bezpieczny dla Twojego organizmu pozwolą Ci osiągnąć zamierzony efekt tj.

Takie działanie umożliwia sukces osobom, które chcą po prostu pracując z fizjoterapeutą/trenerem poprawić swoją sprawność nie rujnując przy tym zdrowia.

Trening po kontuzji

To forma treningu personalnego dająca komfort naszym klientom borykającym się z problemami funkcjonalnymi narządu ruchu. Każdy program treningu poparty jest badaniem manualnym przeprowadzonym według standardów OMT.

Główny cel to lokalizacja uszkodzonej struktury, określenie lokalnego oraz globalnego patomechanizmu zaburzeń, schematu bólowego oraz stadium choroby.

Trening polega głownie na poprawie propriorecepcji (koordynacji wewnątrz mięśniowej) oraz przebudowie struktury stawów ponieważ z punktu widzenia funkcjonalności istotny jest nie tyle wzrost siły, ile poprawa sensomotoryki (sterowania poprzez układ nerwowy). Dominują ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie wyizolowane grupy mięsni.

Cały ten proces zorganizowany jest w warunkach tradycyjnego fitness, a nie w tradycyjnej sali do kinezyterapii dając pacjentom po kontuzji komfort treningu w środowisku odmiennym niż spotykany w szpitalach czy ośrodkach rehabilitacji.

Test funkcjonalny Functional Movement Screen (FMS)

Testy funkcjonale pozwalają ocenić w jakich dyscyplinach sportowych możemy się czuć najlepiej, lub co możemy poprawić w swoim ciele aby się lepiej sprawdzać w naszym ulubionym sporcie. Przedstawiamy jeden z takich testów wykorzystywanych do badania sportowców.

Functional Movement Screen jest wystandaryzowanym testem składającym się z kilku zadań ruchowych, które dostarczają badanemu informacji o stanie funkcjonalnym sportowca.

FMS po przez zastosowanie odpowiednich wzorców ruchowych łatwo identyfikuje ograniczenia funkcjonalne i asymetrię ruchu. Dzięki takiemu narzędziu w łatwy sposób możemy wprowadzić do treningu ćwiczenia, które będą odbudowywały zaburzone funkcje.

Zalety FMS

Jest tanim i stosunkowo łatwym testem do przeprowadzenia który dostarcza wiele informacji. Może być stosowany na każdym poziomie wytrenowania i dostarcza informacji o postępach w procesie treningowym lub terapeutycznym.